X

Pınar Su
Sipariş uygulaması
tüm akıllı telefonlarda!

Yükle

Türkiye’nin Çalışan, Üreten, Lider Topluluklarından...

Türkiye’nin Çalışan, Üreten, Lider
Topluluklarından...

1984 yılında temellerini attığı tesisi ile Türk tüketicisini ambalajda şişelenmiş doğal kaynak suyu ile tanıştıran Pınar Su ve İçecek, tüm iş süreçlerinde yüksek standartlara ulaşmış lider bir şirket olarak sektöre öncülük ediyor.

Sektör standartlarının çok üzerinde bir hijyen ortamına sahip olan
Pınar Su ve İçecek, kaynaktan doluma üretimin her aşamasında suyu fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik testlerden geçirerek tüketime hazır hale getiriyor.

Pınar Su, 2019 yılında yeni ticari ünvanını Pınar Su ve İçecek olarak duyurdu. %100 Türk sermayeli ve en köklü markalardan biri olarak pazarda yer alan Pınar Su ve İçecek; yıllar içerisinde attığı stratejik adımlarla, tüketici odaklı, sürdürülebilir ve yenilikçi yaklaşımıyla çalışmalarına devam ediyor.

Tarihçemiz

 • 1984
  Pınar Şaşal markası ile Türkiye’nin ilk ambalajlı suyu tüketici ile tanıştırıldı.

 • 1985
  PVC ambalaj ilk kez kullanıldı. Almanya’ya ilk ihracat gerçekleştirildi.

 • 1989
  Türkiye’nin toplam su ihracatının %90’ı Pınar Su tarafından gerçekleştirildi.

 • 1995
  Yıllık şişelenmiş su miktarı 100.000 tona ulaştı.

 • 1997
  Pınar Madran, ilk kez pet şişede sunuldu ve bu girişim Türk Standartları Enstitüsü tarafından Altın Plaket ile ödüllendirildi.

 • 1999
  ISO 9002 Kalite Yönetimi Sistemi Sertifikası alındı.

 • 2001
  TSE ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası alındı.

 • 2002
  Damacana Pınar Madran Su piyasaya sürüldü.

 • 2003
  Sakarya ve Isparta kaynakları satın alınarak Marmara Su kuruldu. Bu iki yeni kaynaktan Pınar Yaşam Pınarım ve Pınar Denge markalı ürünler tüketicilerin beğenisine sunuldu. • TS ISO 9001:2000 Sertifikası alındı.

 • 2005
  TS 13001 HACCP Gıda Güvenlik Sistemi Sertifikası alındı.
  Aydın-Bozdoğan’da 64.000 m2 arazi içinde, 14.000 m2 kapalı alan ile kurulan Pınar Madran Tesisi yapılan ilave yatırımlar ile toplam 17.000 m2 kapalı alana ulaştı.

 • 2007
  Pınar Madran, NSF International Kalite Sertifikası alan ilk Türk içeceği oldu.

 • 2009
  TS ISO EN 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası alındı.

 • 2010
  444 99 00 Pınar Su Sipariş Hattı devreye alındı ve tüm Türkiye’ye yaygınlaştırıldı.
  TS ISO EN 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası alındı.

 • 2011
  Short-neck (kısa boyun) projesi ile şişe gramajları azaltıldı.
  Cam şişe tasarımı yenilendi.
  Isparta’da Toros’tan Akçaağaç’a kaynak değişikliği yapıldı.
  TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası alındı.

 • 2012
  TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Sertifikası alındı.
  Türkiye’de ilk defa internet üzerinden online damacana su sipariş sistemi oluşturuldu.
  5L cam damacana pazara sunuldu.

 • 2013
  Android ve iOS’a uygun Pınar Su sipariş uygulaması lanse edildi.
  BrandSpark International tarafından 5L cam damacana ile ev tipi su ve mevsim konseptli cam şişeler ile bireysel su kategorisinde en iyi ürün ödülleri verildi.
  Hendek’te ve Isparta’da pet üretim kapasitesinde %100’e yakın arttırım yapıldı.
  Maden Suyu kategorisine sade, meyve aromalı ve vitaminli meyve aromalı ürünleriyle giriş yapıldı.

 • 2014
  0,33L ve 0,75L cam şişeler, yeni tasarımlar ile pazara sunuldu.
  BRC (British Retail Consortium) Gıda Güvenliği Sertifikası alındı.
  Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) 2014 yılı 2. çeyrek sonuçlarına göre Pınar Su, ambalajlı su sektöründe 100 üzerinden 82 puan alarak birinciliği elde etti.

 • 2015
  0,33L ve 0,75L cam şişeler, yeni premium tasarımı ile pazara sunuldu.
  Pınar Su, Türkiye Basketbol Federasyonu ve A Milli Basketbol Takımlarının resmi su tedarikçisi oldu.

 • 2016
  15L cam damacana lansmanı yapıldı. • Mobil sipariş uygulamasını yenilendi.
  Bursa / İnegöl’de Uludağ kaynağı yatırımı tamamlanarak faaliyete geçirildi.

 • 2017
  İçecek portföyüne, doğal kaynak suyu ve meyve ile zenginleştirilen Pınar Frii gazlı içecek segmenti eklendi.
  Limonata kategorisi ile pazara giriş yapıldı.

 • 2018
  Minions lisanslı ürünler portföye katıldı.
  Kaynak suyu dolumuna ek olarak gazlı ve gazsız meyveli içecek üretim kabiliyeti kazanıldı.

 • 2019
  Pınar Su, yeni ticari ünvanını Pınar Su ve İçecek olarak duyurdu.
  Türkiye'nin ilk vegan sertifikalı ve cam şişeli fonksiyonel içecekleri olan Pınar Yeni Nesil Yaşam Pınarım ürün ailesi lanse edildi.
  Sektöründe ilk olarak , mobil sipariş uygulamasında kredi kartı ile ödeme imkanıyla temassız teslimat seçeneği sunuldu.

 • 2020
  Pınar Su ve İçecek, sektöründe Karbon Nötr Sertifikalı ürünlerini üreten ilk su ve içecek firması oldu.
  Tüm tesislerimiz ve ürünlerimiz Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi ile tescillendi.
  Şekersiz, vitaminli Pınar Frii ürün ailesi lanse edildi.
  Üretim tesislerimiz "Sıfır Atık Belgesi" almaya hak kazandı.

 • 2021
  Pınar Su Mobil Sipariş Uygulaması’nda müşteri deneyimini artırmaya yönelik sistemsel süreçler geliştirilerek re-lansmanı yapıldı ve yeni reklam kampanyası ile tüketicilerle buluştu.
  2021 yılında 442 bin ton’luk satış tonajına ulaşan Pınar Su ve İçecek, ciro bazında 5 büyük şirket arasında tek yerli firma olarak yer aldı.
  Tüketici talepleri doğrultusunda meyve aromalı gazlı içecek kategorisine eklenen Şekersiz Pınar Frii’nin lansmanı gerçekleştirildi.
  Türkiye genelinde yapılan ‘Türkiye Sadakat Programları & Dijital Platformlar Araştırması’nda, Pınar Su ve İçecek, “Pandemi Döneminde Başarılı Dijital Çözümler Sunan Marka” olarak tüketim ürünleri kategorisinde birinci oldu.

 • 2022
  Pınar Su ve İçecek, “Yaşam Pınarım” mobil uygulama reklam filminin YouTube’a uyarlanan 15 farklı pre-roll kampanyasıyla Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) 13. Doğrudan Pazarlama ödüllerinde 3 farklı kategoride ödüle layık görüldü. Pınar Su ve İçecek, “En Kısalar: Pre-Roll” kategorisinde birinci, “Markalı İçerik” ve “Sosyal Medyada Viral Fikirler” kategorilerinde ise ikincilik ödüllerinin sahibi oldu.

Daha Fazla Daha Az

Pınar Su ve İçecek’in Başarı Hikayesi

Tesislerimiz ve Kaynaklarımız

Pınar Su ve İçecek üretim tesisi

Sürdürülebilir sağlıklı bir yaşamın en büyük gerekliliklerinden birisi olan su, Pınar kalitesi ve güvencesiyle en saf ve en doğal haliyle şişelenerek tüketicilere sunulmaktadır. Tüm dolum tesislerinde dünyanın en gelişmiş teknolojilerini kullanan ve sektördeki teknolojik gelişmeleri sürekli takip eden Pınar Su & İçecek, steril hava ile pozitif basınçlandırılmış, dışarıdan hava girişi engellenmiş, havası sürekli temizlenen tam hijyenik ortamda, el değmeden dolum yapmaktadır. Pınar Su & İçecek, sahip olduğu laboratuvar imkanları ile suyu, kaynaktan doluma dek üretimin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik testlerden geçirir.

Uludağ

Uludağ Tesisleri Türkiye’deki en hızlı hatlardan olup kaynak yumuşak içim özelliğine sahiptir. Uludağ Tesisleri’nde yükleme ve paletleme sistemlerinde teknolojinin tüm olanaklarından faydalanarak verimliliğe odaklanılmıştır. Bursa tesisimiz henüz hat yatırımlarını tamamlamamış olmasına rağmen bugünden kurulu kapasitesi 620 bin ton/yıl seviyesine ulaşmıştır.

Madran

Yerleşim birimlerinden 1000 metre yükseklikte bulunan Pınar Madran kaynağı, nitelik ve lezzet bakımından Türkiye'nin en kaliteli kaynaklarından biridir. Alt yapısını teknolojik olarak yenileyen tesisin yıllık dolum kapasitesi 550 bin tondur.

Gökçeağaç

Sakarya Hendek'te bulunan; Gökçeağaç kaynağı ve tesisleri, Keremali dağı ve eteklerinde yer alır. Yıllık toplam 480 bin ton üretim kapasitesine sahiptir.

Akçaağaç

Pınar Su Akçaağaç Tesisi, Isparta/Eğirdir Aşağı Gökdere Köyü sınırlarında doğal kaynak suyu dolumu yapmaktadır. Yıllık toplam 210 bin ton üretim kapasitesine sahiptir.

Türkiye’de ulusal olarak faaliyet gösteren %100 Türk sermayeli firma Pınar Su ve İçecek, farklı içecek kategorilerinde portföyüne yeni ürünler ekleyerek tüketici beğenisine sundu. Bu adımlarla pazardaki konumunu daha da güçlendiren Pınar Su & İçecek, sürekli geliştirilen teknolojik altyapısıyla mevcut ve yeni içecek kategorilerinde yakaladığı tüketici memnuniyetini daha yukarı taşıma amacıyla çalışmalarını sürdürecek.
Pınar Su ve İçecek, sektörel bilgi birikimi, yüksek marka güvenirliği ve müşteri memnuniyeti ile Uludağ, Madran ve Gökçeağaç doğal su kaynaklarında tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun olarak, farklı ambalaj ve hacimlerde ürün çeşitliliği sağlamaktadır. Ürün portföyünde şekerli, şekersiz limonata, sade ve meyve aromalı maden suyu, doğal kaynak suyu ve meyve suyu birleşimi olan şekerli ve şekersiz Pınar Frii gazlı içecek ailesi ve Yeni Nesil Yaşam Pınarım Fonksiyonel içecek ailesi yer almaktadir.
- Türkiye geneline yayılmış bayilerden oluşan satış ve dağıtım ağı
- Çağrı merkezi sipariş hattı uygulaması
- Mobil sipariş uygulaması
- Web sipariş sistemi
Pınar Su ve İçecek, doğadan saf ve doğal olarak elde ettiği kaynak sularını yine aynı titizlikle hiçbir işleme uğratmadan en doğal hali ile şişeleyip tüketicilerine sunmaktadır. Sağlık, lezzet, yenilik kaynağı olan, tüketici istekleri ve gereksinimleri doğrultusunda ürettiği içecek ürünlerini tüketicileri ile buluşturmaktadır. Bu faaliyetlerini gerçekleştirirken; faaliyetlerinin insanların, ekosistemin ve birbütün olarak toplumun üzerindeki etkisinden doğan kurumsal sosyal sorumluluğunun farkındadır. Kurumsal sosyal sorumluluk ilkeleri ve önceliklerinin çerçevesini bu politika belgesiyle belirlemekte ve duyurmaktadır. Daha fazlası için tıklayınız
Pınar Su ve İçecek üretimi 0,33 litre pet Minions doğal kaynak çocuk suyu

Türkiye'nin TSE belgeli ilk ambalajlı su markası

%100

Türkiye'de ulusal olarak faaliyet gösteren %100 Türk sermayeli firma

20

Pınar Su ve İçecek'in ihracat yaptığı ülke sayısı

Kalite Anlayışımız

Gıda güvenliğine, temizlik ve hijyen-sağlık standartlarına, kaliteye ve çevre duyarlılığına verdiği önemi aldığı sertifikalarla kanıtlayan Türkiye’nin TSE belgeli ilk ambalajlı su markası Pınar Su ve İçecek, Amerikan Ulusal Sanitasyon Kurulu’ndan (NSF) yeterlilik belgesi alıp kalitesini tescilleyen ilk Türk içeceğidir.

“CLEAN ROOM” TEKNOLOJİSİ

Üretimini, etkin bir altyapı ve modern teknolojiye sahip tesislerinde sürdüren Pınar Su & İçecek, steril hava ile pozitif basınç altında tutularak dışarıdan hava girişi engellenmiş, havası sürekli temizlenen ve tam hijyenik bir ortam içeren Class 100 Isolator ve “Clean Room” teknolojisi ile el değmeden dolum yapıyor.

Sahip olduğu geniş laboratuvar olanakları sayesinde kaynak sularını kaynaktan doluma dek üretimin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik testlerden geçiren Pınar Su ve İçecek, bu konuda dünya çapında tercih edilen kalite sistemlerini ve uluslararası standartları uyguluyor.

Tedarikte Yüksek Kalite Anlayışı

Üretim faaliyetlerini yürütürken işbirliği yaptığı kuruluşlarla bütünleşerek onların performansını sürekli denetlemeyi ve geliştirmeyi prensip edinen Pınar Su & İçecek, tedarikçilerini ISO 9000 Kalite Sistem Belgesi çerçevesinde değerlendirmeye tabi tutuyor.

Bu uygulama ile tedarikçilerin işletme yapılarına kurumsallık anlamında katkıda bulunan Pınar Su & İçecek, tedarikçilerini aylık olarak fiyat, kalite ve teslimat yönünden puanlayarak, yeterince iyi sonuç alamayanlar için iyileştirme çalışmaları gerçekleştiriyor.

Başta pet preform olmak üzere, tüm ambalaj malzemeleri tedariğini uzman üreticilerden yapan Pınar Su & İçecek, aktif tedarikçi sayısını sistematik bir şekilde artırıyor.

Pınar Su & İçecek, tedarikçilerini belirlerken kendi kurumsal değerlerine uygun, kamu sağlığı ve doğaya karşı sorumluluklarını yerine getiren kuruluşları tercih ediyor.

Damacana Su Tüketiminde Buzdolapları, Soğutma Kapları, Su Sebilleri, Sürahiler ve Bardakların önemi

Damacana Su Tüketiminde Su Pompalarının önemi

İhracat

Türkiye'nin dış ticaret vizyonunda önemli bir rol üstlenmiş ve en güçlü markalarından biri olan Pınar Su ve İçecek bugün özellikle Almanya, İngiltere, Hollanda, Fransa, Belçika, Kosova, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, BAE, Singapur, Avustralya ve ABD gibi toplam 20 ülkeye ihracatını gerçekleştirmekte ve her geçen yıl ülke sayısını artırmaktadır.Ülkelerin dilleri ve mevzuatlarına göre özel olarak hazırlanan etiketleri ile tesislerinde üretim yapmakta ve bu ürünlerini deniz ve kara yolu ile dünyanın dört bir tarafında tüketicinin beğenisine sunmaktadır.

Avrupa Birliği tarafından onaylanan ilk Türk su markası olma özelliğini taşıyan ve ilk NSF belgesi almaya hak kazanarak kalitesini tescilleyen Pınar Su ve İçecek, geniş ürün yelpazesiyle Türkiye ihracatının önemli bir kısmını gerçekleştirmektedir.

Pınar Su ve İçecek, 'Güçlü global markaları geliştirerek ülkemizin ihracatını artırmak, Geliştirilen Türk markaları eliyle "Türk Malı" imajını ve Türkiye'nin itibarını güçlendirmek, ' misyonu ile kurulan dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality tarafından kabul edilen ilk Su firmasıdır.

İhracat ile ilgili detaylı bilgi ve iletişim için; export@pinarsu.com.tr

Pınar Su ve İçecek online çevrimiçi mobil su siparişi uygulaması

Pınar Su Uygulaması ile tek tuşla sipariş verin!

Apple App Store butonu
Google Play butonu
Huawei App Gallery butonu